5 Nisan 2009 Pazar

İlk Gece


Dün akşamüstü bir futbolcunun kariyerinin ilk maçı için rüya denilebilecek bir maçla başladı Macheda profesyonel futbol kariyerine..

22 Ağustos 1991 Roma doğumlu Federico Macheda , Lazio Futbol Akademisi'nde yetişti ,kendi jenerasyonu içerisinde İtalya'nın en gelecek vadeden oyuncusu olarak gösterilirken , 1 Eylül 2007'de Mancehster United Macheda'yı renklerine kattı. Önce Manchester'ın U 18 takımında , bu sezon da Ole Gunna Solskjaer'in çalıştırdığı reserve takımında sıraladı gollerini. Daha geçtiğimiz hafta, reserve maçında Newcastle'a hat- trick yapmıştı ve bu performansı O'na efsanevi Old Trafford'un kapılarını açtı.

Sir Alex Ferguson, şampiyonluk yolunda hayati önem taşıyan Aston Villa maçı için Macheda'yı kadroya aldı. Maç 80. dakikada hala 2 - 2 gidince de Macheda'yı oyuna sürdü. Dakikalar 92.30'u gösterirken , Macheda belki de hayatını garanti altına alan, hem de bunu kariyerinin ilk resmi maçının 10.dakikasında yapan bir gol attı. 38'lik Giggs amcası'ndan pası alan 17'lik Macheda harika bir kontolle rakibini geçip Hakan Şükür'ün Leeds'e attığı gol tarzı bir vuruşla Friedel'i mağlup etti, Manchester United'ın belki de bu golle şampiyonluk kupasına tutunmasını sağladı.Alex Ferguson da yeni bir yıldız bulmuş olmanın keyfiyle havalardaydı.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder