21 Nisan 2009 Salı

Beyler Ayıp Oluyo


Harbiden olmadı.
İnsan meslektaşlarını bu kadar rencide eder mi yaa..

Aynı gece iki futbol ülkesinin kupa yarı final maçları oynanıyor , biz de ikisini de izleyebilen şanslı futbolseverler olarak oturuyoruz televizyon başına.
Ya kardeşim ikisi de futbol , top aynı , kurallar aynı..
Bir maçtakiler Avrupa 3.sü Türkiye'nin lideriyle 100 milyon Euro'luk takımı,
Diğerleri Avrupa Kupası'na katılamamış İngiltere'nin kalburüstüleri,
İyi kötü formalar da adidas nike falan,
Ama sonuçta ortaya çıkan şeyler siyahla beyaz kadar farklı.
Birinde uyursun şöyle tatlı tatlı spikerin statik sesiyle ,
Diğerinde 3 gündür uyumuyo olsan kalkarsın zorla yine göreyim şu festivali diye..

Liverpool zaten abarttı , futbolunu kabarttı..Arshavin bir maçta 4 golü , hem de Liverpool'a atmayı başardı.Öbür taraftaysa, Sivas'ın bir atağı vardı ,top iki kez direkten geri geldi ,Fener'in atak yapmaya mecali yoktu, Sivas'ın da o Fener'i elemeye..


Maçın tek ilginç yanı vardı ;maçtan sonra Fenerbahçe taraftarlarının "Bu sene şampiyon Anadolu'dan" diye bağırması..Can çıkmış , umut kesilmiş..

4 yorum:

 1. Mertcim,
  FB-Sivas maci gercekten cok kotuydu de Arsenal-Liverpool macinin ilk 5 golu de spastik defans hatalarindan geldi...boyle futbol mu olur?

  YanıtlaSil
 2. Doğru söylüyorsun Hakanım ama kavgayla dövüşle küfürle uğraşmadan 4 - 4 biten bir şampiyonluk maçı oynamak da önemli bir olay..Bizimkilerin de bu adamlar kadar para kazananları var , sahada benden güçsüzler , yürüyecek halleri yok. Bir sene idman yapsam ben de oynarım muhabbeti yapılr yani..

  YanıtlaSil
 3. Sevgili blogger sen hala bizde oynanan futbolun diğerleri ile aynı olduğunu mu sanıyordun.Bizdeki futbol hala ( 3 korner 1 penaltı ) kuralına göre oynanıyor.Bilgilerinize..!

  YanıtlaSil
 4. Fenerbahçe anadolu takımı olduğuna göre umutlar kesilmiş diyemeyiz :)

  YanıtlaSil