18 Şubat 2010 Perşembe

Virtual Reality

59.NBA All-Star maçı Pazar gecesi Dallas'ta oynandı..
Bu olayı bu şekilde yukarıdaki gibi yazınca nasıl da basit, her yıl olan bir habermiş gibi gözüküyor değil mi ?
Bir de, bu haberin ekleri olan gecenin tefrikalarına bakalım..Tefrika diyorum ; çünkü tarihe geçen bir olayın kanıtlarını kastediyorum..Bir seviye atlamanın ; sporun gittiği veya geldiği noktanın kanıtının yaşandığı ve Guiness Rekorlar Kitabı dahil birçok şeyin de dahil olduğu bir geceden kalan resimleri..


108713 mü ? Nasıl yani ? Bir basketbol maçından bahsediyoruz ; kapalı salonlarda oynanan , 10 oyuncunun bir topu sepete atmak için uğraştığı takım sporundan..
108713 kişiyi bu sporun en iyilerini izlemek için aynı yere toplamak nedir ?
Biletini almakta gecikmiş bir Dallas'lı maçı nasıl bir açıdan izleyecek diye düşünüyorsun ; Cevap şöyle birşey heralde ;


Tarihin en kalabalık basketbol maçını yerinde izlemeye gelerek Guiness Rekorlar Kitabı'na giren 108.713 kişiden biri olmuşsun ; koyar mı o adamların küçük gözükmesi!

Sahadakilerin hissiyatı nasıldır acaba ? Yüksek bütçeli, devrim yaratacak bir bilim kugu filmi için hazırlanmış bir sette hünerlerini sergileyen aktörler gibi olsa gerek, şu ifadelere baksana ;Maç 141 - 139 bitmiş , Dwayne Wade All-Star MVP olmuş ; da..ne yazar ?
Önemli olan "Oradaydım" diyebilmek..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder